Kraje České republiky slaví dvacet let. Navštivte s námi krajská nej po celé zemi

19. květen 2020

Kraje České republiky slaví dvacáté narozeniny a my jsme pro vás v pořadu Výlety připravili speciální rubriku krajská NEJ. Do konce června se každou sobotu a neděli po 13. hodině můžete těšit na nejkrásnější místa a zajímavosti jednotlivých krajů.

„Regionální stanice Českého rozhlasu s jednotlivými kraji České republiky k sobě neodmyslitelně patří. Speciální rubrikou Krajská NEJ chceme posluchače nejenom inspirovat, ale také podpořit cestovní ruch v celé České republice,“ uvedl ředitel Regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger.

Pavel Kudrna a pořad Výlety regionálních stanic Českého rozhlasu

Krajská NEJ vás zavedou například do Sloupsko-šošůvských jeskyní nebo skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Představí vám Skalní město Adršpach a karlovarské Vřídlo, zprostředkují výstup na kamenný hrad Přimda, k Pravčické bráně a také projížďku ozubnicovou železnicí na trase Tanvald – Kořenov.

S moderátorem Výletů Pavlem Kudrnou budete moci ochutnat pivo v Dalešickém pivovaru nebo se vykoupat v největším letním koupališti v Česku, v Ostravě-Porubě.

V nové rubrice se dozvíte mnoho místních zajímavostíi z různých oblastí. Můžete se tak těšit na vlastivědná, přírodovědná, historická, architektonická, dopravní, kulturní a sportovní krajská NEJ.

Pořad Výlety s rubrikou Krajská NEJ vysílá Český rozhlas Brno každou sobotu a neděli po 13. hodině.

autor: JMys
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, šéfredaktor a moderátor Rádia Junior

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.