Josef Klíma: Proti milosti pro Kajínka nic nemám

5. červen 2019

Se svým názorem na milost pro Kájínka se Luboši Xaverovi Veselému svěřil investigativní reportér Josef Klíma. Společně v pořadu Xaver a host probrali také novodobé zločince a jejich metody. Řeč byla i o hudební dráze známého novináře.

Josef Klíma Xaverovi prozradil, že se ve svém volném čase věnuje hudbě, a v jakém obsazení hraje jeho kapela. Svěřil se mimo jiné i s tím, proč nejezdí hrát na festivaly: „No my už jsme tak staří, že si nemusíme nic dokazovat. To znamená, že jezdíme tam, kam nás pozvou, většinou jsou to spíš taková klubová představení v malých divadlech.“

Xaverovi odpověděl i na otázku, jestli je Jiří Kajínek ještě zajímavé téma: „Já si myslím, že zajímavé téma by to bylo v případě, kdyby se objevila nová fakta o samotném případu, protože Kajínek je zajímavý právě přes ten případ.“ Zároveň řekl, že nemá nic proti prezidentské milosti, kterou Kajínek dostal.

Josef Klíma dále prozradil, kdo používal v novodobé zločinecké historii nejdrsnější metody a který z novodobých zločinců rád mučil své oběti.

Zajímá vás, kdo to byl? Poslechněte si audiozáznam rozhovoru.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová