Jak se stát reportérem? Vyzkoušejte si to s Dílnou malého novináře dálkově

10. duben 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spávný redaktor najde zajímavé téma pro reportáž i v obýváku

 Správný rozhlasový reportér dokáže podat zprávu o tomto světě i z kuchyně či obýváku. Nevěříte? Tak si to poslechněte.

Desetidílný seriál vychází z projektu rozhlasové novinářky a spisovatelky Michaely Veteškové Dílna malého novináře, kdy si s dětmi českých škol hraje na reportéry a přibližuje jim prostředí médií.

Tentokrát však nevyrazí do terénu, ale zůstanou doma. Protože i když zrovna nemůžete ven, váš reportérský talent nemusí spát. Jak se správně ptát a co všechno by měl novinář umět? Poslechněte si seriál a vyzkoušejte si to sami.

Jak se role novinářů zhostili třeba členové Dismanova rozhlasového dětského souboru zjistíte, když si poslechnete každý všední den od 30. března do 10. dubna v 16:10 online vysílání Rádia Junior. Audia pak najdete i tady v článku.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser