I tenistky se mohou dělit na sovy a skřivany. Nejsem ranní ptáče, přiznává Plíšková

23. říjen 2016
03689737.jpeg

Tenistka Karolína Plíšková má před sebou premiérový Turnaj mistryň a s tím také noční zápasy. Pořadatelé finálové akce ženského profesionálního okruhu totiž udělali hned několik organizačních změn oproti loňsku, a tak budou hrát singlistky v Singapuru až na výjimky v pozdějších časech.

I tenistky se mohou dělit na sovy a na skřivany, a pokud patří do první skupiny, budou to mít na Turnaji mistryň v Singapuru zřejmě jednodušší. Než totiž ve čtvrtek začne soutěž deblistek, budou hrát zápasy pouze ve večerním či nočním čase.

Je to zřejmě výhodnější pro zdejší fanoušky, kteří tak dají lépe dohromady práci i zábavu. Možná je to teď snazší i pro evropské diváky, protože mohou duely sledovat odpoledne, ale možná by to mohlo být složitější pro samotné hráčky.

„Já určitě nejsem ranní ptáče, co se přiznám, tak mám radši utkání přes den pod sluníčkem. Tady je to pro všechny stejné, takže mi to úplně nevadí. Na všechno je více času, takže se můžu déle vyspat, najíst se a všechno podřídit zápasu a dobře se připravit,“ říká Karolína Plíšková.

V pondělí ji čeká zápas se Španělkou Muguruzaovou. V Bílé skupině jsou ještě Polka Radwaňská a Ruska Kuzněcovová. Že by Karolíně Plíškové neměly pozdější hrací časy uškodit, věří i trenér Jiří Vaněk. „U nás je to v pohodě. Vyspí se, co to dá. Když má svůj spánek, tak vždycky hraje dobře.“

Stejně jako spánek mohou být důležití i lidé, kteří českou tenistku přímo v Singapuru doprovázejí. Díky trenérům, mamince i příteli Michalovi, může být pro Karolínu Plíškovou delší čekání na zápasy o poznání snesitelnější.

„Myslím, že je to tak nějak hezké pro všechny se sem vůbec dostat. Je možné, že se sem už nedostanu. Samozřejmě nechci být negativní, ale je možné, že jsem tady třeba naposledy. Chtěla jsem tady mít mamku, mám tady i Michala. Je nás hodně, povídáme si a je lepší tady někoho mít, s kým si můžu popovídat. Určitě je to pro mě lepší,“ říká před svým prvním zápasem na Turnaji mistryň česká tenistka Karolína Plíšková.