Dokumenty Radima Nejedlého: Když odejdou vňoučata

25. březen 2015

Ve středu 17. července je připraven desátý letošní rozhlasový Audiokabinet. Radim Nejedlý pokračuje ve svém pásmu Otisk současnosti.

Dokument Radima Nejedlého o humanitární pomoci v Rumunsku. Mladí lidé opouštějí české vesnice v Banátu a tamní populace tak nezadržitelně stárne.

Pořad uslyšíte ve středu 17. července od 17:30 na hlavní scéně Divadle Husa na provázku. Po poslechu následuje diskuse s ředitelem Charity ČR Oldřichem Haičmanem, který situaci v Banátu důvěrně zná.

Audiokabinet Českého rozhlasu Brno je veřejný poslech rozhlasových nahrávek, které vznikly v literárně dramatické redakci. Mnohé z osobností živě spolumoderují jednotlivé večery nebo se po poslechu pořadů účastní diskuze. Letošní 4. ročník probíhá ve dnech 8. až 22. července 2013 vždy od 17.30 hodin.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.