Dny plné rozhlasu, rozhlas plný návštěvníků

30. květen 2014

I letos jste měli příležitost podívat se do studií při živém vysílání a dozvědět se o historii a současnosti brněnského studia Českého rozhlasu při Dni otevřených dveří.

Den otevřených dveří se uskutečnil 11.června od 9 do 14 hodin a bezprostředně na něj navazovalo živé vysílání pořadu Rendez-vous z náměstí Svobody v Brně (11. června, 14 - 16 hodin).

V 9 hodin jste ve studiu viděli živé vysílání Dobrého rána s Markétou Jetelovou. Tu pak v 9.30 vystřídal Josef Veselý a Toulky českou minulostí. V 10 hodin začalo další živé vysílání s Věrou Hotařovou a Danou Lipovskou. Dozvěděli jste se, jak se „dělá“ vysílání - nejenom o práci byla řeč s Hanou Ondryášovou, Irenou Halovou a Danou Lachmanovou.

Po 11. hodině jsme nabídli setkání s herci Slováckého divadla v Uherském Hradišti.

Marcela Vandrová si pak na náměstí Svobody v pořadu Rendez-vous s Marcelou po 14. hodině k mikrofonu pozvala skupinu Family Pavla Nováka ml. a po 15. hodině se dostavila Brněnská heligónka.


Prohlédněte si fotogalerii ze Dne otevřených dveří.

autor: Marek Zouhar
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...