Desatero v podání Cimbálové muziky Danaj

15. duben 2022

Desatero tvoří už tisíce let základní pravidla člověčenství. Dvě kamenné desky, které Bůh na hoře Sinaj předal Mojžíšovi.

První deska obsahuje přikázání o vztahu člověka k Bohu, druhá mluví o vztahu k lidem. Už Mojžíš tyto desky ve hněvu rozbil, Hospodin je ale zase obnovil. Tato událost se v dějinách lidstva stále opakuje.

CD s názvem Desatero přináší zamyšlení nad 47 slovy Desatera v podání Vladimíra Doskočila a Cimbálové muziky Danaj ze Strážnice.

Spustit audio

Související

  • Velikonoce na Horňácku

    Jak v minulosti vypadaly Velikonoce na Horňácku? Marie Hvozdecká vás provede šlahačkou od Javorníka až po Kuželov.

  • Velikonoční rozjímání

    Tradice velikonočních obyčejů po léta ctí hlavně folklorní soubory a muziky jako například Lúčka z Kudlovic. Z alba nazvaného Velikonoční rozjímání vybírá Jan Káčer.

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová