Den otevřených dveří ve Zlíně

Den otevřených dveří

Český rozhlas Brno připravil už tradiční Den otevřených dveří ve zlínském studiu rozhlasu. Zájemcům o nahlédnutí do rozhlasového zákulisí a setkání s redaktory se budova ve Zlíně na ulici Osvoboditelů 187 otevřela v sobotu 2. června od 9 hodin. Prohlédněte si fotogalerii ze Dne otevřených dveří.

Zlínské studio Českého rozhlasu Brno sídlí ve vile J. A. Bati a návštěvníci Dne otevřených dveří tak mohli vidět kromě rozhlasových studií i v nedávné době rekonstruované prostory vily spjaté s historií Zlína. Samozřejmě se návštěvníci smohli osobně setkat s moderátory a redaktory ze zlínského a brněnského studia a být přímo u živého vysílání.

Od 10 hodin se vysílal Apetýt Plus s redaktorkami Věrou Hotařovou a Helenou Simerskou a jejich hosty, specialistkou na studenou kuchyni Marií Fojtů a známým pohankovým mlynářem z Kopané Zdeňkem Šmajstrlou. Součástí Dne byla i ochutnávka specialit studené kuchyně i pohankových produktů.

Dopolední talk show Rendez-vous s Marcelou si Marcela Antošová pozvala prezidenta Luhačovického divadelního festivalu herce Miloslava Mejzlíka, absolventa brněnské JAMU, který má za sebou účinkování na jevištích ve Zlíně, v Uherském Hradišti a v Brně. Nyní umělecky působí v Praze, hraje v Divadle na zábradlí, ale také v televizních seriálech (Rodinná pouta).

Návštěvníky Dne otevřených dveří zlínského studia uvítal šéfredaktor Českého rozhlasu Brno Jaromír Ostrý. Součástí programu byla také volně přístupné vystoupení dechové hudby Fryštátská Javořina se zpěvákem Karlem Hegnerem před budovou rozhlasu mezi desátou a dvanáctou hodinou dopoledne.