Čtvrteční Noční linka: Etiketa

14. září 2023

Etiketa aneb pravidla slušného chování ve společnosti. Co vám rodiče nebo prarodiče vštěpovali do hlavy, abyste obstáli mezi cizími lidmi?

Nebo když jste šli na návštěvu, abyste se uměli chovat ve společnosti? Které zásady a doporučení jste museli dodržovat? A co pro změnu učíte nebo jste učili své děti nebo vnoučata? Jaká pravidla společenského chování platila za vašeho mládí a jak se společnost posunula dnes?

V dnešní Noční lince se na vaše odpovědi bude těšit Lucie Hostačná. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Lucie Hostačná
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.