CM Zádruha slaví 30 let a Martin Kaňa 50 let

2. únor 2023

Cimbálová muzika Zádruha z Dolních Bojanovic si v letošním roce připomíná 30 let od založení. Její sólista a violista Martin Kaňa oslavil 50. narozeniny. Pořad s gratulací připravil Jan Kosík.

autor: Jan Kosík
Spustit audio

Související

  • Jaromír Nečas Martinu Hrbáčovi k šedesátinám

    10. ledna oslavil narozeniny horňácký hudec a zpěvák Martin Hrbáč. V roce 1999, kdy slavil své šedesátiny, mu připravil hudební redaktor Jaromír Nečas speciální pořad.

  • Z archivu rozhlasu

    Zaposlouchejte se do příjemné muziky z našeho rozhlasového archivu v podání Boženy Šebetovské, Dušana Holého s BROLNem, Jiljího Herzána s CM Podlužan a dalších.

  • Přemysl Líčeník oslavil 70 let

    Podlužácký primáš, zakladatel CM Slovácko Přemysl Líčeník oslavil sedmdesáté narozeniny. Výběr z tvorby této legendární muziky s gratulací připravil Jan Kosík.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...