CM Zádruha slaví 30 let a Martin Kaňa 50 let

2. únor 2023

Cimbálová muzika Zádruha z Dolních Bojanovic si v letošním roce připomíná 30 let od založení. Její sólista a violista Martin Kaňa oslavil 50. narozeniny. Pořad s gratulací připravil Jan Kosík.

autor: Jan Kosík
Spustit audio

Související

  • Jaromír Nečas Martinu Hrbáčovi k šedesátinám

    10. ledna oslavil narozeniny horňácký hudec a zpěvák Martin Hrbáč. V roce 1999, kdy slavil své šedesátiny, mu připravil hudební redaktor Jaromír Nečas speciální pořad.

  • Z archivu rozhlasu

    Zaposlouchejte se do příjemné muziky z našeho rozhlasového archivu v podání Boženy Šebetovské, Dušana Holého s BROLNem, Jiljího Herzána s CM Podlužan a dalších.

  • Přemysl Líčeník oslavil 70 let

    Podlužácký primáš, zakladatel CM Slovácko Přemysl Líčeník oslavil sedmdesáté narozeniny. Výběr z tvorby této legendární muziky s gratulací připravil Jan Kosík.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.