Citron do kávy? Naše babičky věděly, k čemu je tato medicína dobrá

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Citron (ilustrační foto)

Když si budeme povídat o pomocnících v domácnosti, nikdy nesmíme zapomenout na citron. Věděli jste, že když ho před použitím nahřejete, vydá dvakrát více šťávy?

Šťáva každé ráno do sklenice vlažné vody zaručí, že se budete cítit skvěle celý den. Citron s horkou vodou vám srazí horečku, budete-li s ním potírat nehty, krásně vám je zpevní a drsné ruce naopak zjemní.

Vybělí pihy, pigmentové skvrny na obličeji i zažloutlé zuby. Když si nakapete citron do hořké kávy, přestane vás bolet hlava.

A s citronem můžete také leštit stříbro, zažloutlé kuchyňské prkénko nebo ho nakrájet do vyvářky prádla. Bude bílé jako sníh. Moderní prostředky to dokáží také, ale nikdy nebudou tak krásně vonět.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.