Bzenec bez vedení. Na zasedání zastupitelstva rezignovali starosta, místostarosta i tři radní

27. leden 2022, aktualizováno

Starosta, místostarosta a tři radní Bzence na Hodonínsku odstoupili 12. ledna na zasedání zastupitelstva. Zároveň se nepodařilo zvolit jejich následovníky. V tuto chvíli tak město nemá statutárního zástupce.

Za samosprávu nemá kdo podepisovat dokumenty ani ji zastupovat navenek. Důvodem odstoupení vedení byly dlouhodobé neshody s opozicí. Odchod politici avizovali už po podzimním referendu o prodeji zámku.

Právě téma zámku se stalo tím hlavním důvodem k odchodu radních, vysvětloval dnes už bývalý starosta Pavel Čejka (KDU-ČSL): „Považoval bych za nelogické, abych řídil opravy zámku, když si myslím, že tyto peníze mohly být vynaloženy na rozvoj města.“

Přestože na zasedání padl z opozice návrh na obsazení pozic starosty a dvou radních, nakonec o něm zastupitelé ani nehlasovali. „Vládnoucí koalice nebyla ochotná do rady dodat dva lidi. To byl náš požadavek, aby tam byla jakási vyváženost, aby rada mohla fungovat,“ vysvětluje opoziční zastupitel Miroslav Goliáš z hnutí Volbu pro město.

Zastupitelům se podařilo jen určit dva lidi s pověřením pro vykonávání obřadů. Znovu se sejdou začátkem února.

Aktualizace: Pravomoci starosty v Bzenci převezme po rezignaci vedení města opoziční zastupitel Erik Ebringer z uskupení Volba pro město. Rozhodli o tom ve čtvrtek 27. ledna zastupitelé.

autor: Karolína Wernerová
Spustit audio

Související