Bošovická papouščí zoo připravuje pro návštěvníky nové expozice a koutek pro děti

19. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spolumajitelka Papouščí zoologické zahrady  Hana Škrháková

Papouščí zoologická zahrada v Bošovicích na Slavkovsku – jediná svého druhu v Evropě – by za normálních okolností měla otevřeno od března. V zimních měsících má totiž zavřeno. Protiepidemická opatření ale start sezóny odsunula až na pondělí 12. dubna.

Po uvolnění opatření proti šíření koronaviru jsou venkovní prostory zoologických zahrad opět otevřené, kapacita je ale omezená jen na 20 %. „V pondělí sem došlo asi 50 lidí, nebyl to žádný nával, takže jsme bez nějakého omezení mohli všechny návštěvníky pustit dovnitř,“ říká spolumajitelka zahrady Hana Škrháková.

Zoo chová přes 200 papoušků ve více jak 50 druzích včetně těch kriticky ohrožených.

Kvůli velmi chladnému počasí se davy návštěvníků k voliérám zatím nehrnou. Zoo je ale na ně připravena a lidem dokonce může ukázat i první letošní mláďata.

„Dokončujeme expozici pro kogny smaragdové a pro nový druh papoušků – to jsou mníšci šedí, kteří si staví hnízda z proutí, takže to je taková raritní záležitost. Bude to součást dětské zoo, kde budou malí klokánci, ovečky, králíci. Chtěli bychom to otevřít během června,“ nastiňuje plány Škrháková.

Papouščí zoo v Bošovicích
Spustit audio

Související