ŽIVĚ Z ODTAJNĚNÉHO MÍSTA: Cesta okolo Česka zamířila na hrad Svojanov

16. červenec 2022

Dalším přímým přenosem jsme vás zavedli do Pardubického kraje. Hrad Svojanov byl založen ve 13. století a leží nad romantickým údolím řeky Křetínky.

Architektura hradu je směs gotiky s empírem, mísí se tedy středověk s 19. stoletím. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka. Je ve vlastnictví města Polička. Přesně to byly indicie, které jsme vám každý všední den v letním projektu Cesta okolo Česka ve vysílání v 9:45 napovídali.

Připraveny byly ochutnávky pokrmů připravených podle starých receptů a sraz si tu dala auta značky Moskvič. Pavel Kudrna si pozval k mikrofonu kastelána hradu Miloše Dempíra, pořadatelku akce Květu Korbářovou, o dobových pokrmech mluvila Dagmar Moravcová, o moskvičích spoluorganizátor akce Martin Krátký. Poslechněte si v záznamu pořadu.

autoři: Pavel Kudrna , djo
Spustit audio

O soutěži

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...