Zavřené parky i hřbitovy. Na jižní Moravě dosáhne vichr rychlosti až 90 kilometrů za hodinu
Před vichrem o rychlosti až 90 kilometrů za hodinu dnes (10. února) varují na jižní Moravě meteorologové. Jejich výstraha platí do 17 hodin. Silný vítr má vát po celém Česku. Ve vyšších polohách může dosáhnout rychlosti orkánu.
V jihomoravském kraji by mohl silný vítr poškodit stromy nebo lesy. Hrozí také možné přerušení dodávek elektřiny kvůli poničenému napětí. Dopravu na silnicích můžou zkomplikovat polámané větve nebo stromy. Meteorologové doporučují lidem omezit pohyb venku i jízdu autem.
Některé brněnské parky se aktuálně úplně nebo alespoň částečně uzavírají kvůli silnému větru. Ředitel Veřejné zeleně města Brna Jozef Kasala očekává, že omezení vstupu do parků bude platit zhruba do zítřejšího (11. února) poledne. Uzavřený zůstane například zámecký park ve Slavkově u Brna. Také radnice v Letovicích vydala doporučení, aby se lidé vyhnuli tamnímu zámeckému parku a místům s vysokými stromy.
Brno uzavřelo kvůli orkánu Sabina také všechy hřbitovy. Varování platí do pěti odpoledne, pak má vítr postupně slábnout.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V blízkosti dopravního letadla nad Prahou létal dron. Piloti ho nahlásili ve výšce 1,3 kilometru
-
Rusko vyloučilo stranu Jabloko z parlamentních voleb. Důvodem je financování ze zahraničí
-
Louisiana varuje před masožravými bakteriemi. Letos se v moři nakazilo devět lidí, pět z nich zemřelo
-
Přibývá lidí s popálenými chodidly od rozpálených povrchů. V Brně jich za letošní léto zatím ošetřili pět