Zapečené palačinky se špenátem a kuřecím masem z Lelekovic

Recept na zapečené palačinky se špenátem a kuřecím masem, od paní Michaely Kučerové z Lelekovic, zazněl ve čtvrtek 26. června.

Suroviny:
400 g kuřecího masa, 100 g cibule, 400 g listového špenátu, 300 ml mléka, 250 ml smetany, 150 g taveného sýru, 80 g tvrdého strouhaného sýru, 5 vajec, 150 g mouky, 2 stroužky česneku, 4 lžíce oleje, špetka krystalového cukru, sůl, pepř

Postup:
Ze 4 vajec, mouky, mléka, špetky cukru a soli připravíme těsto na palačinky. Necháme chvíli odpočinout a poté upečeme tenké palačinky.

Kuřecí maso nakrájíme na nudličky, osolíme, opepříme a na oleji zprudka orestujeme.

Polovinu cibule nakrájíme, necháme zesklovatět, přidáme listový špenát a chvíli restujeme. Přidáme drcený česnek a zalijeme kapkou vody. Poté přidáme tavený sýr a za stálého míchání ho necháme rozpustit. Přidáme mléko, smetanu a krátce povaříme. Pokud je špenát řídký, zahustíme ho moukou.

Nakrájíme zbytek cibule, zpěníme ji na oleji a zalijeme mlékem, rozkvedlaným s moukou a smetanou. Necháme chvíli povařit.

Na každou palačinku položíme doprostřed kuřecí maso a přelijeme špenátem a smetanovou omáčkou. Palačinku stočíme a dáme do vymazané zapékací misky.

V mléce rozšleháme vejce, zalíjeme palačinky a posypeme strouhaným sýrem. Pečeme 15 až 20 minut v troubě, vyhřáté na 160 až 170 stupňů.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?