Výstava betlémů, benefiční koncert v Hodoníně a další. Vyberte si z nabídky víkendových tipů

9. prosinec 2021

Nevíte, kam o víkendu? Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce.

Vánoční benefiční koncert pro Stacionář Vlaštovka

  • 12. prosince, Kostel sv. Vavřince v Hodoníně

Na benefičním koncertě vystoupí Komorní orchestr Jana Noska ZUŠ Hodonín, Pěvecký sbor Crescendo ZUŠ Hodonín a Pěvecký sbor Barbastella Gymnázia Hodonín. Začátek koncertu je ve 14:30.

Znojemský advent

  • do 23. prosince, Znojmo

Každý čtvrtek se rozezní koledy z radniční věže, navštívit můžete ohradu se zvířaty na Hradní ulici, vyhlídkové kolo na náměstí Komenského a při troše štěstí potkáte od čtvrtka do neděle v nazdobených historických ulicích ponocného. Můžete si také zabruslit na dvou kluzištích! Zajeďte si do Znojma užít pohodový advent.

Adventní dílny na zámku v Mikulově

  • 11. prosince, 10 – 15 hodin

V sobotu se naposledy otevřou brány mikulovského zámku a návštěvníci se mohou těšit na malou adventní oslavu konce sezony. Pro děti se chystají dílničky s vánoční a adventní tématikou, dozví se také jak se slavily Vánoce na zámku. Pro dospělé se chystá výstava betlémů ze sbírek muzea.

Kouzelné Vánoce – víkendové dílny ve VIDA!

  • 11. prosince od 12 hodin, VIDA! Science centrum

Vánoce, tajemný čas, kdy se dějí ta největší kouzla! Nebo je to všechno jenom věda? Naučíte sněhovou vločku levitovat a vánočního kapra plavat. Vypustíte svůj lampion přání, odhalíte tajný vzkaz od Ježíška nebo rozsvítíte jehličí na stromečku. Také si vyrobíte originální vánoční dárek. Více informaci najdete na webu.

Výstava betlémů v Letohrádku Mitrovských v Brně

  • do 16. ledna, Letohrádek Mitrovských, Brno

Vystaveno bude několik desítek betlémů: historických, soudobých, exotických, miniatur a kuriozit. Exkluzivně bude vystavena sbírka historických voskových jezulátek.
Součástí expozice bude takzvaný celoroční betlém, tedy 25 boxů se 105 figurami o velikosti cca 30 cm; se zvukovou smyčkou – mluvené slovo a koledy) – česká rarita.

autoři: Radek Bortlík , lop
Spustit audio