Výstava betlémů, advent ve Znojmě a další. Vyberte si z nabídky víkendových tipů

2. prosinec 2021

Nevíte, kam o víkendu? Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce.

Znojemský advent

  • do 23. prosince, Znojmo

Každý čtvrtek se rozezní koledy z radniční věže, navštívit můžete ohradu se zvířaty na Hradní ulici, vyhlídkové kolo na náměstí Komenského a při troše štěstí potkáte od čtvrtka do neděle v nazdobených historických ulicích ponocného. Můžete si také zabruslit na dvou kluzištích! Zajeďte si do Znojma užít pohodový advent.

Kouzelné Vánoce – víkendové dílny ve VIDA!

  • 4. prosince od 12 hodin, VIDA! Science centrum

Vánoce, tajemný čas, kdy se dějí ta největší kouzla! Nebo je to všechno jenom věda? Naučíte sněhovou vločku levitovat a vánočního kapra plavat. Vypustíte svůj lampion přání, odhalíte tajný vzkaz od Ježíška nebo rozsvítíte jehličí na stromečku. Také si vyrobíte originální vánoční dárek. Více informaci najdete na webu.

Výstava betlémů v Letohrádku Mitrovských v Brně

  • do 16. ledna, Letohrádek Mitrovských, Brno

Vystaveno bude několik desítek betlémů: historických, soudobých, exotických, miniatur a kuriozit. Exkluzivně bude vystavena sbírka historických voskových jezulátek.
Součástí expozice bude takzvaný celoroční betlém, tedy 25 boxů se 105 figurami o velikosti cca 30 cm; se zvukovou smyčkou – mluvené slovo a koledy) – česká rarita.

Představení Čevengur v HaDivadle

  • 3. – 4. prosince, HaDivadlo

Nenechte si ujít derniéru inscenace Čevengur, kterou v roce 2018 nazkoušel Jan Kačena. Čevengur hraje brněnské HaDivadlo naposledy v pátek 3. prosince od 19:30 (s projekcí rozpracovaného záznamu inscenace od 17:00 a besedou po představení) a v sobotu 4. prosince 2021 od 19:30 (s dramaturgickým úvodem od 19:00).

autoři: Radek Bortlík , lop
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.