VIZUALIZACE: Na koupališti Riviéra začíná rekonstrukce za čtvrt miliardy. Jak se promění?

Největší koupací areál v Brně obsadí dělníci. Na Riviéře dnes začaly opravy za víc než 200 milionů korun.

V Brně dnes začala velká rekonstrukce koupaliště Riviéra za bezmála čtvrt miliardy korun. Největší koupací areál v Brně dostane třeba nový tobogán.

Hlavní cíl oprav je ale jiný - zamezení masivních průsaků vody ze současných bazénů.

Na místě jsou už dnes stavební stroje, které začaly s rozebíráním původních betonových van bazénů. Právě beton a původní keramická dlažba byly po patnácti letech provozu v tak špatném stavu, že z bazénů prosakovala voda do půdy. Provozovatelé koupaliště odhadují, že každý den z bazénů na Riviéře vyteklo zhruba 200 kubíků vody. Vodu tak museli neustále doplňovat, což stálo statisíce korun za sezónu.

Začala rekonstrukce koupaliště Riviera.

Základem rekonstrukce je vložení nerezové vany do všech tří hlavních bazénů na Riviéře. Tuto metodu město zvolilo přesto, že je poměrně drahá. Spolkne asi dvě třetiny z toho víc než dvousetmilionového rozpočtu.

Někteří opoziční politici tuto volbu několikrát kritizovali s tím, že oprava jde udělat levněji. Vedení města v čele s primátorem Petrem Vokřálem z hnutí ANO si ale stojí za tím, že v dlouhodobém měřítku je nejlevnější právě nerezová varianta. Tyto vany by měly vydržet prakticky bez oprav dalších asi třicet let.

Vizualizace - pohled ze vzduchu na rekonstruované koupaliště

To ale není všechno, co velká rekonstrukce zahrnuje. Vznikne například tobogán, skluzavka a další atrakce, které zatím v areálu chyběly.

Vizualizae: tobogán

„Řada atrakcí bude skryta pod vodou, budou to různá vodní lehátka, perličky a podobně. Budou doplněna o dětské bazény, přibude lezecká stěna a další takové prvky pro větší návštěvníky,“ doplňuje Martin Mikš, ředitel firmy Starez sport, která areál spravuje.

Vizualizace: Lanové atrakce

Velká část peněz ještě půjde i do míst, která návštěvníci neuvidí. Bazény dostanou třeba nové technologie a filtry.

Harmonogram stavby je naplánovaný tak, že příští letní sezónu už Brňané budou moci využít nově opravné bazény. To znamená, že velkou část prací budou muset dělníci zvládnout v zimě. Podle Ondřeje Kučery, který má stavbu na starosti, proto budou využívat speciální opatření.

„Jsou to například vyhřívané stany, zimní opatření. Dokud můžeme, využijeme tohoto počasí,“ konstatuje vedoucí projektu Ondřej Kučera.

Hotovo má být do konce května, v červnu potom bude na Riviéře zkušební provoz. Lidé by se mohli poprvé vykoupat v červenci příštího roku.

autor: jel
Spustit audio