Víkendové tipy: výlov Olšovce, festival vědy a umění Prototyp či den archeologie na Špilberku

Výlov rybníka Rožmberk, Třeboňsko, rybáři, sítě, lodě, ryby, kapři, jižní Čechy, ilustrační foto

Na tento víkend vám přinášíme pozvánku na tradiční výlov rybníka Olšovce v Jedovnicích nebo mikulovský Gulášfest.

Výlov rybníka Olšovce

  • 19. – 20. října, Jedovnice

Ve dnech 19. a 20. října 2019 se uskuteční tradiční výlov rybníka Olšovce. Jako každý rok si zde budete moci koupit jedovnického kapra a další druhy ryb: amura, tolstolobika, plotici, štiku nebo candáta. Součástí výlovu je i oblíbený jarmark, kde se můžete podívat „pod ruce“ lidovým řemeslníkům, nakoupit regionální produkty, ochutnat  rybí speciality a zkrátka příjemně prožít víkend.

Pálavský Gulášfest 2019

  • 19. října, areál Hotelu Zámeček v Mikulově

Na Gulášfestu vás čeká ochutnávka mnoha typů gulášů (jelení, dančí, kozí, vinařský, prezidentův, mexický), degustace mladých vín, soutěž o největšího gulášového jedlíka, Mistrovství České republiky v „gůlání“ sudu na čas, živá hudba před hotelem, cimbálová muzika před moravským sklípkem.

Festival Prototyp 2019

  • 18. – 20. října, Brno

6. ročník festivalu Prototyp bude letos pro veřejnost oficiálně zahájen již 18. října ve večerních hodinách. Nedílnou součástí zahajovacího večera bude módní přehlídka, která každoročně tvůrčím způsobem reflektuje trendy v oděvním průmyslu i v technologiích a vzájemně tyto oblasti propojuje. Na letošním ročníku bude k vidění například audiovizuální show od skupiny VISUALOVE, kteří mají na svědomí např. obří nafukovací měsíc na Kraví hoře a další instalace, které byly v uplynulých letech k vidění na různých místech Brna.

Mezinárodní den archeologie na Špilberku

  • 19. října, od 10 do 17 hodin, hrad Špilberk, Brno

Uvidíte přípravu pravěkých potravin, naučíte se pracovat s detektorem kovů a seznámíte se se systematickými výzkumy Ústavu archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Chystají se také kreativní dílničky nebo ukázky práce archeologů. Více informací najdete zde.