Víkendové tipy v Jihomoravském kraji: setkání harmonikářů, výstava vín nebo květinových aranžmá

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Za polární září do Vida! 

  • do 26. března, Vida! Science centrum Brno

Vydejte se na pomyslnou výpravu na Island, kde najdete plno sopek, gejzírů a vodopádů. Kde zem bublá doslova na každém kroku. Zjistíte, co to gejzíry jsou, a jeden takový si můžete s dětmi vyrobit. Dílny se konají o víkendech v časech 12, 14 a 16 hodin.

Setkání harmonikářů Hustopeče

  • 28. ledna, Kino Hustopeče

V sobotu se od 15 hodin v hustopečském kinosále rozezní harmoniky. Pozvání přijala desítka skvělých harmonikářů z blízkého i vzdálenějšího okolí. Pokud máte rádi pěkné písničky za doprovodu těchto oblíbených hudebních nástrojů, přijďte si zazpívat. 

Okus vín z Kurdějova a okolí

  • 28. ledna, Kurdějov

Přijeďte do malebné jihomoravské vesničky Kurdějov u Hustopečí a zažijte den s vínem jak se patří. Budete moct ochutnat vína vinařů z Kurdějova a okolí, vybírat z více než tisícovky vzorků.

Pokud se rozhodnete spojit okus s turistikou, udělejte si procházku na rozhlednu v mandloňovém sadu nebo vystoupejte na Kamenný vrch. Prohlédnout si budete moci i kurdějovský gotický kostel svatého Jana Křtitele, což je jeden z největších opevněných chrámů v republice.

Výstava květinových aranžmá – Květiny pro Suzanne

  • do 6. února, Vila Stiassni

Od 27. ledna do 6. února budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si reprezentativní salonky vily Stiassni v kombinaci s květinovými vazbami. Jak už sám název napovídá – inspirovat se letos floristé nechají tím, co miluje každé dítě a nejeden dospělý – pohádkami. Těšit se tak můžete na vazby inspirované pohádkami jako Panna a netvor, Jak se budí princezny, Pyšná princezna či Adéla ještě nevečeřela. 

JazzFest Znojmo 2023

  • do 24. března, Znojmo a okolí

Začíná další ročník jazzového festivalu, který otevírá novou kulturní sezónu. Oblíbený festival zve světové jazzmany do Znojma na nejrůznější místa v centru i v okolí. Nebude chybět swingová tančírna, klubová noc, recesistické závody v kopání písku. V pátek 20. ledna se těšte na jazzový večer ve znojemských klubech a Novoroční koncert Stadtmusik Hollabrunn v Městském divadle.

Výstava Libora Veselého

  • do 12. února, Galerie Josefa Jambora, Tišnov

Výstava 22 v pohybu představuje Libora Veselého jako vypravěče příběhů z cest do imaginací. Na velkoformátových plátnech reflektuje své životní zkušenosti, zároveň však nachází inspiraci v mytologiích, uměleckých dílech.

Zimní prohlídky Sloupsko-šošůvských jeskyní

  • do 28. února, Sloup

V šošůvské části Sloupsko-šošůvských jeskyní i v zimě můžete obdivovat krásu podzemí. Při světlech baterek, které si nezapomeňte vzít s sebou, si prohlédnete celou krápníkově zdobenou šošůvskou část. Nebo můžete vyzkoušet život jeskyňáře a zvolit si tříhodinovou adrenalinovou zážitkovou trasu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...