Víkendové tipy v Jihomoravském kraji: masopust v Hustopečích, otužilci v Židlochovicích i ZeloFest

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Jaroslav Svěcený v Městském divadle ve Znojmě

  • 3. února, Městské divadlo Znojmo

Houslový virtuos Jaroslav Svěcený vystoupí ve Znojmě se svým bohatým programem. Zazní hudba pěti století včetně Vivaldiho, Telemanna, Bacha, Mozarta, Verdiho a dalších světových autorů za doprovodu komorního orchestru Virtuosi Pragenses. Členové tohoto renomovaného tělesa jsou přední pražští instrumentalisté. Jako hosta uslyšíte tenoristu Jakuba Pustinu.

Svratecký skřivan

  • 5. února, Židlochovice (pláž u řeky)

V Židlochovicích řeka Svratka protéká přímo středem města a nedaleko typického lanového mostu vznikla nedávno na břehu malá pláž. Právě zde se bude od 13 hodin konat závod amatérských otužilců o nejdelší čas ponoru. Jsou vítány recesní i dobové doplňky. Závodníky bude možné podpořit také ze břehu se svařákem nebo punčem v ruce.

Hustopečský masopust na Turhandlích 2023

  • 4. února, Hustopeče

Nenechte si ujít tradiční Hustopečský masopust, který se uskuteční od 10 hodin v ulici Na Hradbách. Zapojte se do průvodu masek a získejte odnosku, skleničku a koštovací lístek!

Během dopoledne proběhne zabíjačka pod vedením zkušených řezníků a jako každoročně budete mít možnost ochutnat zabijačkové speciality. Těšit se můžete kromě hudby na nejrůznější stánky s pochoutkami a rukodělnými výrobky. Po obědě se otevřou sklepy, ve kterých vinaři nabídnou k ochutnání svá vína.

ZeloFest – košt kysaného zelí v Pohořelicích

  • 4. února, Pohořelice

Zveme vás na 19. ročník koštu kysaného zelí Zelofest do Pohořelic! Můžete ochutnat vzorky zelí od vystavovatelů z různých koutů České republiky, k ochutnání bude zelná polévka, plněné knedlíky se zelím a mnoho dalšího. V letošním roce bude nově zařazena kategorie Kimchi. Samozřejmostí je ochutnávka moravských vín z regionu. K poslechu vystoupí Cimbálová muzika Ivo Farkaše.

Výstava květinových aranžmá – Květiny pro Suzanne

  • do 6. února, Vila Stiassni

Od 27. ledna do 6. února budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si reprezentativní salonky vily Stiassni v kombinaci s květinovými vazbami. Jak už sám název napovídá – inspirovat se letos floristé nechají tím, co miluje každé dítě a nejeden dospělý – pohádkami. Těšit se tak můžete na vazby inspirované pohádkami jako Panna a netvor, Jak se budí princezny, Pyšná princezna či Adéla ještě nevečeřela. 

Výstava Libora Veselého

  • do 12. února, Galerie Josefa Jambora, Tišnov

Výstava 22 v pohybu představuje Libora Veselého jako vypravěče příběhů z cest do imaginací. Na velkoformátových plátnech reflektuje své životní zkušenosti, zároveň však nachází inspiraci v mytologiích, uměleckých dílech.

Za polární září do Vida!

  • do 26. března, Vida! Science centrum Brno

Vydejte se na pomyslnou výpravu na Island, kde najdete plno sopek, gejzírů a vodopádů. Kde zem bublá doslova na každém kroku. Zjistíte, co to gejzíry jsou, a jeden takový si můžete s dětmi vyrobit. Dílny se konají o víkendech v časech 12, 14 a 16 hodin.

Spustit audio