Víkendové tipy v Jihomoravském kraji: Gulášfest, Vrbovecké vinobraní nebo Halloween v zoo

27. říjen 2021

Nevíte, kam o víkendu? Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce.

Vrbovecké vinobraní

  • 30. října, Vrbovec

Zveme vás na slavnostní vinobraní do Vrbovce! Těšit se můžete na průvod vrboveckých radních v dobovém oblečení, lisování posledního hroznu, 27 otevřených sklepů, burčák, mošt, mladé víno, zpěv a cimbál.

Halloween v ZOO Brno

  • 30. října, ZOO Brno

Poslední říjnová sobota bude v brněnské zoo na Mniší hoře patřit oblíbenému Halloweenu. Těšit se můžete na speciální komentovaná krmení, vydlabávání dýní – letos jich bude 350, strašidelnou vzdělávací stezku i zábavný program. Se svými výtvory se pak můžete zapojit do soutěže o nejhezčí dýni.

V Rusku sílí volání po zákazu tradičního anglosaského svátku Halloween

Gulášfest v Prušánkách

  • 30. října, od 8 do 19 hodin na návsi u obecního úřadu

Gulášfest v Prušánkách je oblíbená soutěž týmů, kdy každý uvaří 25 litrů guláše dle vlastního výběru. Na návsi je poté veřejná ochutnávka s hudbou a hodnocením. Letos pořadatelé prosí, aby si návštěvníci nosili vlastní misky, lžíce a hrnečky.

Komentovaná prohlídka zahrady vily Stiassni se zahradníkem

  • 30. – 31. října, Vila Stiassni

Projděte se podzimní zahradou vily Stiassni v doprovodu jejího zahradníka, a to nejen v klasický dopolední čas, ale využijte mimořádné příležitosti vidět potemnělou zahradu při umělém osvětlení po celý nadcházející víkend. Doporučujeme včasnou rezervaci!

Janáček Brno 2021

  • do 30. listopadu, Brno

Diváci se mohou těšit na přesunuté premiéry a koncerty včetně představení programu festivalového ročníku 2022. Janáčkova opera NdB festival v loňském roce zahájila premiérou Osudu, plánovaný live stream se však už uskutečnit nemohl. Teď jsou hudba a divadlo zpět a s nimi se vrací i Janáčkova opera.

autoři: Radek Bortlík , lop
Spustit audio