Víkendové tipy v Jihomoravském kraji: festival Prototyp, vojenský den nebo výlov Olšovce

21. říjen 2021

Nevíte, kam o víkendu? Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce.

Festival Prototyp

  • 22. - 24. října, BVV Brno

Festival umění, vědy a technologií. Letos nebude chybět módní performance, audiovizuální show a umělecká expozice. V sobotu a neděli se můžete těšit na méně i více odborné přednášky a workshopy. Tento rok spojil Prototyp síly s festivalem Maker Faire Brno 2021 – přehlídkou inovátorů a vynálezců.

Vojenský den ve Strážnici

  • 23. října, Strážnice

Připomíná historii bojů československých jednotek o hranice nově vzniklého státu. Těšit se můžete na ukázky historických zbraní, uniforem, rekonstrukci bojů a vojenského vybavení z doby před sto lety. Vše se odehraje v areálu skanzenu ve Strážnici. Více informací najdete na webu.

Výlov rybníka Olšovce

  • 23. - 24. října, Jedovnice

Tradiční výlov rybníka Olšovce se uskuteční tento víkend, sledovat ho můžete přímo na hrázi „U bašty“. Těšte se na stánky s živými rybami (kapr, amur, tolstolobik, lín, candát, štika, sumec) a také na různé gastronomické rybí speciality.

Zajištěny budou operativní posily linek IDS JMK č. 201 z Brna (Staré osady) a z Blanska.

Víno a dýně 2021

  • 23. října, 11-19 hod, Moravská Nová Ves

V každém ze šesti sklepů bude co ochutnávat – jak víno, tak chuťovky z dýní, fazolí a pokud bude přát počasí, bude i burčák. K dobré náladě zahraje cimbálová muzika. Podrobnosti jsou na webu.

Janáček Brno 2021

  • do 30. listopadu, Brno     

Diváci se mohou těšit na přesunuté premiéry a koncerty včetně představení programu festivalového ročníku 2022. Janáčkova opera NdB festival v loňském roce zahájila premiérou Osudu, plánovaný live stream se však už uskutečnit nemohl. Teď jsou hudba a divadlo zpět a s nimi se vrací i Janáčkova opera.

autoři: Radek Bortlík , lop
Spustit audio