Víkendové tipy: Řecká sobota na Veveří, Dny Slavkova nebo otevřené sklepy ve Vrbovci

25. květen 2023

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Otevřené sklepy Vrbovec

  • 27. května, Vrbovec

Cech vinařů Vrbovec pořádá devátý ročník otevřených sklepů. Tento den bude ve znamení kvalitních vrboveckých vín, dobrého jídla a veselé muziky. Vrbovečtí vinaři společně otevřou dveře svých sklepů, aby návštěvníkům představili vynikající vína nejen z přilehlých 330 hektarů vinic kolem Vrbovce. Přijďte ochutnat!

Dny Slavkova

  • 27. května, Slavkov u Brna

Tradiční akce, která má za cíl prezentovat významné historické milníky města a zároveň dát prostor pro prezentaci místních spolků, sdružení, škol i řemeslníků. Součástí bohatého kulturního programu na Palackého náměstí ve Slavkově bývají koncerty slavných jmen českého popu a folku, zastoupeny jsou však také regionální kapely a dětské soubory. Těšit se můžete na slavkovské divadelníky, farmářský trh i dětský den plný pohádkových bytostí.

Muzejní noc v Archeoparku Pavlov

  • 27. května, Pavlov

Muzejní noc v archeoparku bude tentokrát provázena tématem rekonstrukce podoby člověka. Stejně jako první měsíce nové sezóny i tato akce se ponese v duchu nové doprovodné výstavy Tvář minulosti, která představuje moderní antropologickou metodu přivádějící k životu dávno zapomenuté tváře lidí minulosti. Připraveny budou také doprovodné aktivity pro děti i dospělé, díky kterým alespoň trochu poodhalíte taje této vědecké metody na vlastní kůži. 

Řecká sobota na hradě Veveří 

  • 27. května, hrad Veveří

Sobota na hradě Veveří bude patřit všem přátelům Řecka a řecké kultury. Se svým kulturním, historickým a gastronomickým programem se již zařadila mezi tradiční akce konané na hradě Veveří, tak si ji nenechte ujít!

Kámen mudrců – dílny s pokusy ve VIDA!

  • do konce června, VIDA! Science centrum Brno

Přeneste se do staré Prahy na dvůr Rudolfa II a objevte magické chemické reakce. Jako správní alchymisté si vytvoříte elixír neviditelnosti, kámen mudrců nebo se seznámíte s tajuplným Golemem. V čarovných pokusech využijete také oheň a zkusíte si vyrobit vzácné kovy. Začátky programu jsou ve 12, 14 a 16 hodin.

Spustit audio