Víkendové tipy: přehlídka vín a sýrů, vítání jara nebo zahájení sezóny ve Valtickém podzemí

29. březen 2019

Po zimní pauze se poslední březnový víkend otevírají zámky, zajet si můžete třeba do Lysic. Návštěvnickou sezónu zahajují třeba i na Slovanském hradišti v Mikulčicích. Výlet na Pálavu můžete spojit s návštěvou Valtického podzemí.

Přehlídka vín a sýrů 2019 v Hruškách

  • 30. března, 10 – 22 hodin, hala základní školy Hrušky

Ochutnáte sýry jako jsou Zlatá Praha s bazalkou, Popelák, Čerstvý sýr, kozí sýry, sýry balkánského typu, Polenskou stuhu, Kolibu a další. Je možné ochutnat vína od malých vinařů, menších vinařství i od velkých vinařských firem. Hrát bude hrušecká cimbálová muzika. Podrobnosti najdete tady.

Vítání jara v Bzenci

  • 31. března, 13 – 17 hodin, Kulturní dům Bzenec

Tradiční akce koncipovaná jako trh regionálních produktů s velikonoční tematikou za doprovodu dětských folklorních souborů. Perníčky, kraslice zdobené různými technikami, dekorace, keramika či výstava řezbářských výrobků místního řezbáře Františka Budaře. Součástí jsou i dílničky pro děti.

Slavnostní zahájení sezony ve Valtickém podzemí

  • 30. března od 18 hodin, Valtické podzemí

Slavnost otevření a podzemní zážitková turistika ve Valtickém podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů vás čeká už v sobotu. Vystoupí cimbálka a kapely z Lednicko-valtického areálu. Nenechte si ujít i ochutnávku oceněných a vzácných archivních vín.

02337067.jpeg

Botanická vycházka za jedlými rostlinami

  • 30. března od 9 hodin, Klentnice

Přijďte i vy posbírat rostliny, jimiž je možné si v jarním období zpestřit jídelníček. Správa CHKO Pálava zve na botanickou vycházku. Setkání bude v sobotu v 9.00 hodin v Klentnici na parkovišti u odbočky na Pernou. Půjde se údolím Klentnického potoka, dále přes Stolovou horu a jejím západním úpatím zpět do Klentnice. Předpokládaná délka trasy je asi 7 km.

Zahájení sezóny na zámku Lysice

  • 30. – 31. března, od 10 do 16 hodin

Po zimní pauze se veřejnosti opět otevírá zámek Lysice. Letošní návštěvnická sezóna začíná na zámcích a hradech NPÚ již o tomto víkendu 30. a 31. 3. 2019 a nejinak tomu bude i v případě lysického zámku.

Slovanské hradiště v Mikulčicích - zahájení návštěvnické sezony 2019

  • 30. – 31. března 2019

Poslední březnový víkend se pro veřejnost otevírá Slovanské hradiště v Mikulčicích na Hodonínsku. Rozhledna přístupna od 9 do 17 hodin, prohlídky muzejní expozice v 9:30, 11:30, 13:30 a 15:30.

Spustit audio