Víkendové tipy: Open studios v Brně, farmářský den ve Znojmě nebo otevřené domky Slovácka

1. červen 2023

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Víkend památkových domků Slovácka

  • 3.-4. června (9-17 hodin)

Ojedinělá akce zpřístupňující bez nutnosti předchozí domluvy památkové domky, drobné expozice a malá muzea na celém území Slovácka. Otevřeno bude téměř šedesát subjektů.

Farmářský den Jihomoravského muzea ve Znojmě

  • 4. června, Znojmo

Farmářský den v muzeu proběhne v neděli od 10 do 16 hodin v areálu minoritského kláštera. Program: Neoveská cimbálová muzika, aktivity pro děti a také farmářský trh s produkty regionálních pěstitelů a výrobců.

Open studios

  • 1.-4. června, Brno

Přijměte pozvání do ateliérů současných umělkyní a umělců v Brně. Nahlédněte do jejich dílny s autentickým autorským výkladem a zažijte tvůrčí atmosféru uměleckých ateliérů. Podrobný program najdete na webu.

Eliška Rejčka: Dar středověku – výstava na Špilberku

  • do 20. srpna, Muzeum města Brna

Poprvé po 240 letech bude v Česku k vidění ojedinělý soubor rukopisů, které nechala Eliška Rejčka pořídit a věnovala je klášteru cisterciaček na Starém Brně. Na výstavě bude k vidění i zrestaurovaný model baziliky Nanebevzetí Panny Marie, která je součástí starobrněnského kláštera. Výstavu si můžete užít do 20. srpna.

Prima Fresh festival

  • 2.-3. června, Brno

Svátek gurmánů je zpět! Prima FRESH festival míří do Brna. Letos vám svá menu dovezou i legendy české gastronomie v čele s Café Imperial Zdeňka Pohlreicha. Přijďte si užít pátek a sobotu do areálu hradu Špilberk. Kromě delikátního jídla a pití nebude chybět doprovodný program. Vystoupí Děda Mládek Illegal Band a ve svém stand-upu zazáří Lukáš Pavlásek.

Sportovní den ve vile Stiassni

  • 3. června, Vila Stiassni Brno

Velká zahrada obklopující vilu Stiassni v Brně je jako stvořená pro sportovní aktivity. Však také její bývalí majitelé byli nadšenými sportovci. Podruhé v zahradě ožijí všechny jejich oblíbené sporty a návštěvníky čekají např. ukázky jízdy na koních s možností asistovaných projížděk stezkami vilové zahrady, šermířský turnaj o pohár Susanne Stiassni na lodžii vily, tenisová škola pro děti nebo módní přehlídka sportovní módy včetně plavek z 20. a 30. let.

Spustit audio