Víkendové tipy: Mikulášský parní vlak, čerti v Moravském krasu i návrat do roku 1805 ve Slavkově

1. prosinec 2022

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan

  • 3. prosince

Svezte se v sobotu mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan, kde se koná akce Čertovský zámek s vánočním jarmarkem, výstavou betlémů a po čertech dobrou zábavou. K jízdence do parního vlaku získáte vstupenku do Pekla čertovského zámku. Nostalgický vlak odjíždí z brněnského hlavního nádraží v 13:12, na zpáteční jízdu z Oslavan se vydá 17:30.

Ďábelský Výpustek

  • 3. – 4. prosince, Křtiny

Při akci Ďábelský Výpustek obsadí čerti i andělé stejnojmennou jeskyni ve Křtinském údolí v Moravském krasu. Oblíbená akce pro děti a jejich rodiče se koná třináctým rokem. Letos bude divadelní program na motivy pohádky Čert a Káča.

Moravský vinařský podzim

  • 2. prosince, Besední dům, Brno

Moravský vinařský podzim to je ochutnávka z více než 165 vzorků vín od českých i zahraničních vinařství, včetně vín svatomartinských. Připravena bude také ochutnávka více než 12 druhů sýrů vhodných k vínu, prémiových oliv, olejů španělské produkce. K poslechu zahraje Horňácká cimbálová muzika s tibetským primášem LiSu.

Tenkrát ve Slavkově 1805

  • 3. prosince, Slavkov u Brna

Vzpomínkové akce na Bitvu u Slavkova se po dvou letech vrací zpět. Centrum města, nádvoří zámku i zámecký park se vrátí do atmosféry roku 1805, kdy se Slavkov stal centrem jedné z nejzásadnějších bitev evropských dějin.

Chybět nebude tradiční předvánoční jarmark, historický program, vojenské ležení, bitevní ukázky i vyvrcholení v podobě defilé vojáků a nočního programu v zámeckém parku.

Znojemský advent

  • od 27. listopadu

Provoněné trhy, tradiční koncerty, pohádkové a filmové kino, ohrada s ovečkami a spousta dalšího uvede program Znojemského adventu. Kompletní program najdete tady.

Čtěte také

Brněnské Vánoce

  • od 25. listopadu

Brněnské Vánoce nabídnou trhy a program na náměstí Svobody, na Zelném trhu i na nádvoří Staré radnici. Desítky prodejců představí výrobky lidové tvorby – ze dřeva, skla, keramiky, kovu nebo kůže, horký punč, medovinu a další vánoční pochoutky. Vánoční trhy v Brně skončí den před Štědrým dnem.

Zimní prohlídky zámku Lednice

  • do března, Zámek Lednice

Zámek Lednice je již několik sezón otevřen k běžným prohlídkám i během zimních měsíců. Ti, kteří rádi obdivují zámecké interiéry, mohou přijít od listopadu do prosince a od února do března vždy o víkendech od 10 do 16 hodin na zámek a projít si prohlídkovou trasu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová