Víkendové tipy: Island v Technickém muzeu, Pavlásek ve Znojmě i nové hlavní nádraží v Brně

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za kulturou v Jihomoravském kraji!

Lukáš Pavlásek v Městském divadle ve Znojmě

  • 28. ledna, od 19 hodin, Městské divadlo Znojmo

Těšte se na one man show s podtitulem Češi, alkohol a Rock and roll. Je to klasická stand up comedy – jen komik a mikrofon. Délka představení: 90 minut.

Island – země ledu a ohně v premiéře v historické stereovizi

  • do 30. ledna, Technické muzeum Brno

Ještě do neděle můžete zhlédnout v Technickém muzeu v Brně historickou stereovizi Island očima Marka Audyho: horké gejzíry i ledovcové řeky, vodopády, vulkanický komplex, sopečné krátery či gejzír Strokkus těsně před erupcí.

V expozici s názvem Historická stereovize je instalováno vždy 25 dvojsnímků. Stereovize neboli světelná panorama muzea ještě umocní zážitek, protože se jedná o jediný plně funkční historický originál tohoto zařízení v České republice.

Výstava: Brno nové hlavní nádraží

  • do 5. února, Galerie Vaňkovka, Brno

Do 5. února 2022 máte možnost v nákupní Galerii Vaňkovka zhlédnout výstavu věnovanou novému brněnskému nádraží. Její součástí je 3D model vítězného návrhu i zajímavosti o jeho výrobě. Pro zájemce jsou připraveny odpovědi na otázky týkající se zásadního brněnského projektu či fotokoutek.

Zimní festival vína Němčičky – otevřené sklepy

  • 29. ledna, Němčičky

Vinné sklepy v Němčičkách budou otevřeny v sobotu od 10 do 19 hodin, vychutnáte si skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní pochutiny. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.

Vcházení do obrazů Josefa Jambora

  • do 6. února, Tišnov

Akademický malíř Josef Jambor (1887–1964) patří k malířům ztvárňujícím krajinu tak věrně, že je možné jeho obrazy současně využívat i jako spolehlivý dokument pro studium krajiny a její proměny. Zajděte si proto do tišnovské Galerie Josefa Jambora prohlédnout jeho známé i méně známé obrazy, kde uvidíte, jak se změnila krajina v okolí Tišnova i Jamborovy rodné Vysočiny. Více zde.

JazzFest Znojmo 2022

  • 21. ledna – 12. března, Znojmo a okolí

Oblíbený festival zve světové jazzmany do Znojma už od roku 2008. Znojemský JazzFest je opět ve znamení lásky ke kvalitní hudbě a skvělému vínu. Na každé akci je pro návštěvníky připravena degustace jednoho z místních vinařů. Patronem festivalu je jazzman Peter Lipa, který se představí na svém koncertě s jazzovými evergreeny. Hudba bude znít nejen v klubech a impozantních sklepeních, ale i v historickém centru města, přímo na ulici.

autoři: Radek Bortlík , lop
Spustit audio