Víkendové tipy: Horňácké slavnosti, Mendel festival i koncert u Hardeggu

18. červenec 2024

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Horňácké slavnosti

  • 18. až 21. 7. 2024

Horňácké slavnosti jsou tradiční regionální folklorní festival, který se od roku 1957 koná v červenci na Horňácku, především v obci Velká nad Veličkou a také v Kuželově.  Přehlídku autentického folklóru provází jarmark lidových výrobků a řemesel. Jeho součástí jsou zejména o víkendu i soutěže a přehlídky. V neděli odpoledne jsou Horňácké slavnosti ukončeny v Kuželově u větrného mlýna závěrečnými folklorními vystoupeními.

Mendel Festival

  • 14. až 21. 7. 2024

Mendel festival se stal jedním z nejvýraznějších letních open air festivalů v Brně. Spojuje na první pohled neslučitelné – vědu, víru a zábavu. Připomíná odkaz Gregora Mendela, který v Brně žil a vědecky bádal. Například v sobotu od 17. hodině vystoupí na Starém Brně se svými koncerty The People, HarMálek orchestr, Poletíme? a Tomáš Klus.

Koncert na mostě

  • 21. 7. 2024 v 11.00

Jako součást Hudebního festivalu Znojmo se 21. 7. v 11 hodin koná koncert přímo v místě, kde padla železná opona. Most přes řeku Dyji u rakouského městečka Hardegg. Na rakouské straně mostu vystoupí BlackMarketTune a na moravské JL Schrammel Band. Vstup je zdarma, chybět nebudou vína z regionu.

S párou za horníky

  • 20. 7. 2024 od 10.00 do 18.00

Ve Zbýšově u Brna a okolí dají možnost nahlédnout do světa těžby a zpracování černého uhlí, se kterým byl region spojený dvě stě let. Lidé mohou zamířit do hornického muzea ve zbýšovské těžní věži Simson, k úzkokolejce na bývalé vlečce do Zastávky, po které pojedou i parní lokomotivy. A vyšlápnout jde na babickou nebo zbýšovskou haldu. Více informací najdete tady.

Spustit audio