Víkendové tipy: festival řízků, znojemský Jazzfest nebo krojovaný ples

Na tento víkend pro vás máme pozvánky na vinařský ples, jazzfest ve Znojmě, zimní otevřené sklepy či voňavý festival řízků.

JazzFest Znojmo

Letošní ročník festivalu se ponese ve znamení lásky ke kvalitní hudbě i kvalitnímu vínu – každý koncert doprovodí ochutnávka vybraných místních vín. Program nabídne špičková česká i zahraniční jména a chybět nebude ani dlouholetý patron festivalu, jazzman Peter Lipa.

11. Vinařský krojovaný ples Moutnice

  • 11. ledna, Orlovna Moutnice

Jedenáctý ročník vinařského krojového plesu se koná v sobotu 19. ledna v orlovně v Moutnici. Můžete se těšit na chutné občerstvení, pestrou nabídku vín moutnických vinařů, dobrou dechovku i bohatou tombolu.

Zimní otevřené sklepy – Nový Šaldorf

  • 19. ledna od 10 hodin, Nový Šaldorf

Navštivte zimní otevřené sklepy a kopání písku spojené s ochutnávkou vín v otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa. Místní vinaři pro své hosty připravili procházky sklepními uličkami s živou hudbou a ochutnávkami. Tradičně proběhne také celodenní recesistická dobrovolná soutěž družstev v kopání písku v chodbách vinného sklepa a program završí večerní taneční zábava s živou hudbou, občerstvením a vínem šaldorfských vinařů.

Festival řízků v Bukovanech

  • 18. – 20. ledna, Bukovanský mlýn

Gastronomická akce zaměřená na řízky, kde můžete chutnat jak tradiční varianty a speciality jako pštrosí nebo býčí žlázy, tak i bezmasé varianty, nejen v klasickém trojobalu.

Spustit audio