Víkendové tipy: Den otevřených dveří v ČHMÚ, výstava nožů nebo kvetoucí mandloně v Hustopečích

23. březen 2023

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Den otevřených dveří na ČHMÚ v Brně

  • 25. března, od 9 do 14 hodin, Brno

Zveme vás na další ročník Dne otevřených dveří v ČHMÚ. V Brně bude nachystaný bohatý program pro děti (úniková hra se sbíráním kódů, možnost vyzkoušet si práci moderátora počasí v televizi) i dospělé. Během dne se představí všechna oddělení (meteorologie a klimatologie, hydrologie, kvalita ovzduší, regionální předpovědní pracoviště a oddělení monitoringu pevných matric).

Slavnosti mandloní a vína

  • do 26. března, Hustopeče

Přijďte se podívat do Hustopečí, jak kvete největší mandloňový sad ve střední Evropě! Samozřejmostí je také bohatý kulturní program, gurmánské mandlové speciality na náměstí, otevřené sklepy a výhled z Mandloňové rozhledny.

Zločinu na stopě – rodinný den v Technickém muzeu v Brně

  • 25. března, Technické muzeum Brno

Práce detektivů a kriminalistů bude námětem letošního rodinného dne v Technickém muzeu v Brně. Přiblíží vám jednotlivé kriminalistické metody, děti si je budou moci ve zjednodušené podobě i sami vyzkoušet.

Mezinárodní výstava nožů

  • 25. března, Brno

Nožíři vás na výstavě na Nové radnici v Brně rádi seznámí s různými typy nožů a jejich specializací. Mezi noži najdete třeba lovecký, tábornický, kuchyňský, obranný, taktický, zavírací či pevný nůž. Uvidíte práci českých i zahraničních nožířů a mečířů. Představí se výrobci nožů z Česka, Slovenska, Rakouska, Maďarska a Německa.

Věra Běhalová 101 ve vile Stiassni

  • do 17. dubna, vila Stiassni

Výstava připomíná dnes poněkud opomíjenou osobnost historičky umění Věry Běhalové, která zásadním způsobem přispěla k poznání a interpretaci díla brněnského architekta Adolfa Loose a zasloužila se o záchranu plzeňských interiérů tohoto tvůrce. Život Věry Běhalové krutě poznamenalo 20. století, výstava proto představuje její věznění, pobyt v exilu, ale především práci.

Výstava Čarodějnický učeň Potter

  • do 30. dubna, Letohrádek Mitrovských v Brně

Letohrádek Mitrovských v Brně přivítá výstavu pro fanoušky čaroděje Harryho Pottera. Malé i velké návštěvníky zaujmou četné modely ze stavebnice LEGO, ať už majestátní hrad v Bradavicích, poschoďový autobus, Bradavický expres, trojhlavý pes, draci a mnohé další.

Spustit audio