Víkendové tipy: Brněnská muzejní noc, den včel v Kyjově či tradiční slavnosti chřestu v Ivančicích

Chřest (ilustrační foto)
Chřest (ilustrační foto)

Na nadcházející víkend jsme pro vás vybrali pozvánky na akce gastronomické, kulturní i turistické.

Brněnská muzejní noc

  • 18. května, Brno

Do Brněnské muzejní noci se letos zapojuje 28 kulturních institucí, které, jak je již zvykem, otevřou své brány v 18 hodin a kromě výstav nabídnou množství kreativních aktivit pro dospělé i děti. Kompletní program najdete na webu.

Světový den včel v Kyjově

  • 19. května, 8 – 12 hodin, před kulturním domem

Čeká vás ochutnávka medů a medoviny, ukázka medových perníků, léčiva z medu, kosmetika a navíc také pozorovací úl – živé včely. Podrobnosti najdete tady.

Slavnosti chřestu a vína

  • 17. - 19. května, Ivančice

25. ročník ivančických slavností chřestu nabídne kolem 30 chřestových specialit a dobré víno. Akci doprovází kuchařská show, řemeslný trh, koncerty a výstavy.

Putování po blatnických búdách

  • 18. května, 10 – 19 hodin, Blatnice pod sv. Antonínkem

Velká vinařská akce s pestrým programem: degustace vín ve více než 35 vinných sklepech, vstup do blatnického muzea, poslech cimbálových muzik, rozvoz koňským spřežením, ukázky lidových řemesel a večerní program.

Otevírání Lichtenštejnských stezek 2019

  • 18. května, 9 – 18 hodin, Břeclav

Pohodová rodinná akce, kde se můžete vydat na čtyři trasy dle obtížnosti a délky od 13 km do 52 km za památkami a krásami Lednicko-Valtického areálu. Start a cíl u zimního stadionu v Břeclavi s doprovodným programem a občerstvením.

Den otevřených dveří Medlánky – Vozovna a Ústřední dílny

  • 18. května, od 12 do 17 hodin, Vozovna Medlánky

Přijďte u příležitosti 150. výročí MHD v Brně nahlédnout do Vozovny Medlánky a Ústředních dílen DPMB! Během odpoledne se můžete podívat do zákoutí, která běžně nejsou přístupná. Nahlédnete tam, kam tramvaje a autobusy chodí spát, kde se podrobují dennímu ošetření a očistě nebo kde probíhají generální opravy, lakování a další práce. Vyzkoušíte si, jaké to je usednout za volant řidiče a vidět svět z jeho perspektivy.