VIDEO: Brněnská filharmonie hrála ve stavební jámě

Na staveništi Janáčkova kulturního centra se dnes ozývala hudba.

Na dně stavební jámy Janáčkova kulturního centra je pro dnešní den umístěné piáno. Filharmonici tam totiž točí nový spot propagující stavbu koncertního sálu.

Na konci letošního roku má být hotová první etapa jeho stavby. Nové zázemí filharmoniků bude celkem stát více než miliardu korun.

„Hlavním hrdinou toho spotu je brněnský klavírista Igor Ardašev, který se představí v roli dělníka, který naviguje jeřábníka, kam má spustit koncertní křídlo. Začne hrát a ostatní stavebníci, kteří jsou okolo něj, odloží stavební nástroje, vezmou hudební nástroje a začnou hrát společně s ním,“ popisuje mluvčí projektu Sál pro Brno Kateřina Konečná.

Výstavba Janáčkova kulturního centra začala v roce 2015 archeologickým průzkumem místa mezi ulicemi Veselá a Besední, projekt ale vznikl už v roce 2003. V první etapě vzniknou podzemní garáže, druhá etapa by měla navázat v roce 2018 stavbou samotného sálu.

Ten bude mít 2150 míst a stane se domovskou scénou Filharmonie Brno. Ta se v plném obsazení na jeviště svého současného sálu v Besedním domě nevejde. V Janáčkově divadle, kde často koncertuje, zase nemá vyhovující akustické podmínky.

autoři: ska , jel , Alžběta Nečasová
Spustit audio