VIDEO: Atmosféru Slováckého roku přiblížila v přímém přenosu Cimbálová muzika Friška s hosty

29. červenec 2019

Slovácký rok je největší folklorní událost, která se – stejně jako olympijské hry – opakuje jen jednou za čtyři roky.

Brány královského města Kyjova se milovníkům tradic, lidové hudby, písní, tanců, a především skvělé zábavy otevřou letos v srpnu už po dvacáté. Centrum kyjovského Dolňácka se opět po čtyřech letech stane Mekkou folkloristů z Čech, Moravy i zahraničí.

V pořadu Na živú notečku vám nabídneme část programu ze Slováckého roku. Cimbálová muzika Friška představí každou písničkou jeden ze stěžejního programu Slováckého roku. Ve středu 31. července tak na našich vlnách vystoupí i legendy kyjovského folkloru – Vašek Horák nebo Jura Petrů.

Jiří Petrů s moderátorem Jiřím Kokmotosem

Díky Českému rozhlasu Brno tak budete moci dva týdny před zahájením Slováckého roku okusit atmosféru této akce – to jsou tisíce účinkujících, kteří se během čtyř festivalových dnů představí ve více než třech desítkách pořadů. Průvod čítající 3 000 krojovaných ze všech obcí regionu rozzáří kyjovské náměstí pestrými barvami bohatě zdobených krojů. Lidový jarmark ukáže fortel českých a moravských řemeslníků a letní vzduch se rozvoní tradičními dobrotami, vínem i domácí pálenkou.

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser