VIDEO: 100 let Gustava Broma. Podívejte se na koncertní hold legendárnímu jazzmanovi

22. květen 2021

V sobotu 22. května uplynulo 100 let od narození kapelníka, který svou kariéru začínal v Rožnově pod Radhoštěm, a jeho život byl spjat s Brnem. Hold Gustavu Bromovi vzdali muzikanti, kteří ho pamatují, i ti, kteří na jeho ohromné dílo navazují. Můžete být u toho!

Pusťte si přímo na této stránce ze záznamu koncert ke stému výročí narození Gustava Broma. Mnoho lidí ho vidělo na nádvoří Staré radnice v Brně a ti, kteří to nestihli, si ho mohou připomenout díky Českému rozhlasu Brno. Najdete ho také na YouTube kanálu Koncerty Českého rozhlasu.

Těšit se můžete na kapelu složenou z bývalých hráčů Orchestru Gustava Broma, zpěvačky Martu Alexyovou a Helenu Blehárovou, dále vystoupí například Petr Bende, Standa Hložek, Felix Slováček nebo Jiří Štědroň.

O Dni Gustava Broma, který pořádá TIC Brno, se dozvíte více tady.

autoři: lop , Jiří Kokmotos

Související

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová