Veletrhy Brno propustí kvůli stamilionovým ztrátám třicet procent zaměstnanců
13. srpen 2020
Veletrhy Brno plánují propustit třicet procent zaměstnanců. Kvůli opatřením proti šíření nového typu koronaviru musela společnost zrušit většinu velkých veletržních akcí.
Například Mezinárodní strojírenský veletrh nebo zemědělské Techagro. Tím vznikly stamilionové ztráty.
„Reálně jsme zaměstnávali 250 lidí před krizí, když se bavíme o 30 procentech, tak se jedná zhruba o 80 lidí. Situace už je velmi kritická, odhadujeme ztrátu přes 300 milionů, kterou budeme na konci roku vykazovat,“ vyčísluje mluvčí veletrhů Jaroslav Bílek.
Generální ředitel veletrhů Jiří Kuliš tvrdí, že společnost patřící Brnu se bez finanční pomoci od státu neobejde.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V 92 letech zemřela Zdena Mašínová, dcera odbojáře Josefa Mašína a sestra Josefa a Ctirada
-
Pokud děti začnou s druhým jazykem později, není to katastrofa. Výsledky jsou srovnatelné, tvrdí ředitel
-
Covid měli kluci naplánovaný, řekl na besedě s Rajchlem. Teď nastoupil na vnitro jako šéf sekce
-
Francouzského zpěváka Bruela vyšetřují za znásilnění a obtěžování. Jeho písně v Česku zpívala Zagorová