Vánočka, nakládaný hermelín i přání od dětí. Lidé ze Slavkova a okolí děkují vyškovským zdravotníkům

23. prosinec 2021

V posledních týdnech jsme z nemocnic občas slýchali o kritice nebo napadání zdravotníků, kteří se starají o pacienty s covidem. Tyto negativní zprávy naštěstí vyvažují zprávy pozitivní. Stále totiž existují lidé, kteří se snaží lékařům a sestrám jejich těžkou práci zpříjemnit a ukázat jim, že na ně ostatní myslí.

V okolí Slavkova u Brna například skupina žen pravidelně každý čtvrtek připravuje sladké i slané dobroty pro personál z covidových oddělení vyškovské nemocnice. Naposledy pro ně upekly i cukroví a vánočku.

Lidé ze Slavkova a okolí pečou zdravotníkům do vyškovské nemocnice

Partu amatérských kuchařek a cukrářek každý týden koordinuje Veronika Slámová. Vyzvedává u nich krabice s jídlem a ty pak předává v nemocnici. Sama tam na jaře pomáhala jako dobrovolnice. Když už v tom nemohla kvůli své práci pokračovat, napadlo ji, že zdravotníkům vyjádří podporu jinak. „Dala jsem to na Facebook a tehdy se mi do chvilky ozvalo deset ženských, které řekly, že se chtějí zapojit a poděkovat.“

„Situace je horší, než byla na jaře. Pacientů je hodně a v krátkém časovém úseku,“ říká náměstkyně ředitele pro zdravotní péči Marie Pojezná. „Na jižní Moravě pacientů ubývá, je to poznat i u nás.“

„Chodí nám sem v posledních dnech přáníčka, výrobky od dětí z mateřských a základních škol. Všem, kteří si našli čas a něco upekli, bych chtěla za všechny zdravotníky ve vyškovské nemocnici poděkovat. Pro zdravotníky je to takový stimul a potěšení,“ dodává Pojezná.

Spustit audio

Související