Valtické vinobraní, Dýňobraní v Lysicích nebo Andělské hody. Vyberte si z víkendových tipů

29. září 2022

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za kulturou v Jihomoravském kraji!

Valtické vinobraní

  • 30. září až 1. října, Valtice

Město Valtice pořádá v srdci Lednicko-valtického areálu slavnost vína, burčáku a dobré nálady. Na dvou pódiích se soustředí směsice hudebních žánrů z české hudební scény. Setkáte se s velkým množstvím krojovaných, dětských národopisných souborů, mužských a ženských sborů, ale i ikon moderní hudby. Náměstí se stává tzv. ochutnávací lžičkou tradičních i krajových jídel širokého okolí Valtic.

Lednicko-valtický hudební festival 2022

  • do 8. října

Osm koncertů klasické hudby s balkánským vlivem. Lednicko-valtický hudební festival připravil sedmou dramaturgii na historickém odkazu moravských Charvátů, jež na území jižní Moravy v minulosti žili. Vystoupí barytonista David Bizic, sopranistky Nika Gorič a Josipa Bainac, houslisté Dalibor Karvay a Luka Ljubas, violoncellista Vid Veljak, klavírista Aljoša Jurinič, soubor Ensemble Illyrica, ale i Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Janáčkova filharmonie Ostrava nebo třeba Talichovo kvarteto.

Dýňobraní na lysickém zámku

  • do 2. října, zámek Lysice

Na nádvoří zažijete tematický minitrh, ochutnáte dýňové pochoutky, připravena je také dílnička pro děti a výstava dýní. Do neděle je navíc prodloužena výstava originálních kostýmů z pohádek, které byly natočeny na lysickém zámku. Více informací zde.

Andělské hody

  • 30. září až 2. října, Veselí nad Moravou

Tři dny ve znamení tradic! Prezentovány budou nejen krojovaní, místní zvyky, ale také malý gastrofestival nebo soutěž o nejlepší burčák. Podrobnosti na webu.

Spustit audio