V OC Letmo začala fungovat nová pobočka České pošty. Je náhradou za zaniklou poštu u hlavního nádraží

15. květen 2023 10:45

V Obchodním centru Letmo v Brně začala fungovat nová pobočka České pošty. Je náhradou za zaniklou poštu u brněnského hlavního nádraží, kterou státní podnik uzavřel v pátek 12. května.

Původně podle městské části Brno-střed neměla poskytovat balíkové služby a ukládání zásilek, nakonec ale tomu tak není. „Na poště v Letmu bude možné poskytovat balíkové služby stejně jako na každé jiné pobočce – klienti se nemusí bát, že by si nemohli vyzvednout nebo podat balík,“ říká mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Budovu pošty u hlavního nádraží, kterou navrhl architekt Bohuslav Fuchs, koupila v elektronické aukci na konci roku 2021 za 117 milionů korun společnost Recollect ze skupiny Trinity Bank. Její zástupci Českému rozhlasu sdělili, že chtějí kulturní památku upravit, blíže ale své záměry nekomentovali.

Od července má na jihu Moravy zaniknout dalších 23 poboček České pošty, je už toto číslo definitivní? Jednání samospráv se zástupci státního podniku stále běží. 12 poboček má ukončit provoz v Brně, v Hodoníně zaniknou tři pobočky, v Břeclavi a Znojmě dvě a po jedné v Tišnově, Blansku, Vyškově a Adamově.

Například v Brně se nakonec nejspíš nebude rušit pošta ve Velkém Špalíčku, místo ní zavře podnik tu v Renneské třídě. Městská část Brno-střed chce zachovat i poštu v Orlí ulici, tam ale jednání stále pokračují.

V Hodoníně, Břeclavi i ve Znojmě uvažují o zřízení pošty v režimu Partner plus, kdy by část služeb provozovalo samo město, i tady ale nejsou jednání u konce. Radnice čekají na finální návrh ze strany České pošty.

Spustit audio

Související