V Medlovicích mají automatický výdejní box na potraviny. Nahrazuje chybějící prodejnu

22. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Místo do obchodu si lidé z Medlovic nově můžou chodit pro potraviny do automatického výdejního boxu

Místo do obchodu si lidé z Medlovic na Vyškovsku nově můžou chodit pro potraviny do automatického výdejního boxu na dvoře radnice.

Prodejnu totiž v obci nemají už dva roky. Box funguje podobně jako výdejní automaty internetových obchodů, schránky jsou ale chlazené, takže potraviny uchovají čerstvé.

Zařízení je první svého druhu v Česku, zboží do něj vozí dvakrát denně společnost COOP z prodejny v Němčicích nad Hanou. Box zatím využívají hlavně mladší obyvatelé, vedení obce ale připravuje řešení i pro ostatní.

„Pro občany, kteří nemají přístup k internetu nebo neumí nakupovat na e-shopu, tak těm bychom pomocí obecních pracovníků objednávali a platilo by se to dárkovým poukazem, kde by se načítaly peníze a oni by si to pak strhávali. Pokud se to nebude vyplácet, obci i firmě, tak nám to odsud odvezou,“ říká místostarosta Roman Pavelka z ČSSD.

Spustit audio

Související