V kapli sv. Anny ve Vrbici se poprvé rozezní zvon. Slévači z Brna ho odlili před místními
9. červen 2025 08:15
Slévači z Vysokého učení technického v Brně v neděli 8. června odlili první zvon pro kapli sv. Anny ve Vrbici. Kaple sice zvoničku má, ale podle obyvatel byla vždy prázdná. Vedení obce se proto rozhodlo volné místo zaplnit. Pozvalo si experty na nedělní farní den a ti zvon odlili přímo před lidmi z obce. Poslechněte si celou reportáž z místa!
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Covid měli kluci naplánovaný,‘ řekl na besedě s Rajchlem. Teď nastoupil na vnitro jako šéf sekce
-
Scheinherr svědčil o Dozimetru. ‚Je to ryzí charakter s praktikami StB,‘ řekl o něm Hlubuček
-
Česko bude mít čtvrtou velkou přečerpávací elektrárnu. ČEZ ji vybuduje na Orlické přehradě
-
Vydržet by mohl dalších 100 let. Železniční most pod Vyšehradem je možné opravit, shodli se odborníci