Úterní Noční Linka: Taneční, jak na ně vzpomínáte?

22. listopad 2022

Chodili jste do tanečních? Jak na ně vzpomínáte? Naučí taneční mladého člověka společenskému chování? Dámy, ještě si vzpomenete, co jste měly na sobě na prodloužené? Našli jste si v tanečních lásku, nebo přátelství? Chtěli byste si to zopakovat? Třeba v tanečních pro dospělé?

Tanec je považován za dispciplínu, kterou by měl alespoň v základech ovládat každý, jako třeba plavání. A s ním také související umění společenského chování. Vždyť právě taneční kurzy slouží také účelu přiučit jedince ve složitém pubertálním věku společenskému chování a vystupování. Mnohé dívky si poprvé v životě obují boty na vysokém podpatku, pro většinu chlapců je toto příležitost vidět se poprvé v obleku, natáhnout bílé rukavičky, všichni se najednou cítí tak nějak více dospěle.

V tanečních vznikají celoživotní přátelství, ale i lásky, nejedno manželství vyklíčilo právě na tanečním parketu. Jak vzpomínáte na dobu tanečních? A nepatříte také náhodou k těm, kteří v době nejrůznějších televizních tanečních soutěží zatoužili zdokonalit své taneční umění a zapsali se do tanečních pro dospělé?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová