Úrazová nemocnice v Brně dokončila rekonstrukci za 52 milionů korun, část pokojů je klimatizovaná

Rekonstrukce objektu v ulici Ponávka 10, kde jsou ambulance a lůžkové pokoje, začala v listopadu 2018

Brno nechalo za téměř 52 milionů korun zrekonstruovat další část areálu Úrazové nemocnice. Dělníci vyměnili zastaralá okna, opravili plášť budovy a kompletně zateplili fasádu i střechu.

„Primárně šlo o úspory, ale při té příležitosti jsme provedli i kompletní klimatizování všech pokojů pacientů včetně ambulancí, takže pacienti získají komfort,“ říká ředitel nemocnice Zdeněk Buštík.

Chybějící klimatizace

Například v Ivančících, Letovicích nebo Tišnově nejsou lůžková oddělení klimatizovaná vůbec, stejně jako ve Vojenské nemocnici v Brně. Jsou to většinou zařízení, která sídlí ve starších budovách. Chladný vzduch nemají k dispozici ani pacienti na většině lůžkových oddělení ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně.

V brněnské Úrazové nemocnici by rádi klimatizací opatřili i dvě zbývající oddělení. Ta aktuálně skončená rekonstrukce se dotkla pokojů z pěti oddělení. Netýkala se ale chirurgie a rehabilitace, které jsou v jiné části nemocnice.

Brzy by se klimatizace mohli dočkat lidé v břeclavské nemocnici. Tam je zatím klimatizovaná jen část běžných pokojů. Nemocnice nově dostala od kraje dotaci na její rozšíření i na zbytek lůžkových oddělení. Od minulého týdne má i povolení ke stavbě, tudíž příští rok bude klimatizovaná kompletně celá nemocnice.

Spustit audio

Související