Toulejte se Českým rozhlasem Brno a vyhrajte!

Druhý díl Toulek Brnem, tentokrát s Českým rozhlasem Brno
Druhý díl Toulek Brnem, tentokrát s Českým rozhlasem Brno
Soutěžte s Českým rozhlasem Brno a Internetovou encyklopedií dějin města Brna.

Startuje druhá část soutěže Toulky Brnem. Pětidílná hra, kterou připravila Internetová encyklopedie dějin Brna, provádí milovníky historie zajímavostmi největšího města Moravy – a právě v březnu těmi, které jsou více či méně spojeny s brněnským rozhlasem.

Otázky najdete pod snímky ve fotogalerii vpravo.

Luštit můžete sami, s rodinou, nebo třeba v rámci širšího kolektivu. Záleží jen na Vás, zda budete soutěžit, nebo si jen tak pro sebe vyzkoušíte správně vyřešit co nejvíce úkolů.

Otázky jsou sestaveny tak, aby je mohli zodpovědět i ti, kteří město Brno neznají (mnohé úkoly totiž doplňuje drobná nápověda). Patrně největším pomocníkem budou stránky Internetové encyklopedie dějin Brna a Českého rozhlasu Brno. Drobnou nápovědu možná najdete i na facebookových stránkách encyklopedie.

Uzávěrka správných odpovědí tohoto dílu je v neděli 20. 3. 2016 v 18.00 hodin.

Odpovědi na otázky tohoto dílu lze zasílat tentokrát POUZE na emailovou adresu: encyklopediebrno@email.cz.

Zasílejte je, prosím, V TÉTO PODOBĚ: odpovědi vložené v souboru Word nebo Pdf, který bude přílohou zaslané emailové zprávy. Své odpovědi zasílejte až ve chvíli, kdy jejich podobu budete považovat za definitivní.

Pozor, soutěž má pět dílů!

A důležité upozornění – hra pokračuje až do konce června. Kromě Českého rozhlasu Brno se na ní podílí i brněnská hvězdárna, Lužánky - středisko volného času nebo Masarykova univerzita.

Úspěšné luštitele (tedy ty, kteří dosáhnou nejvyššího počtu správných odpovědí) po ukončení každého dílu čeká losování o ceny. A je na co se těšit – jednou z nich bude u tohoto dílu věnovaného rozhlasu i exkurze do jeho zákulisí, včetně míst, kde možná ještě nikdy nebyli ani mnozí jeho zaměstnanci.

Luštitelé, kteří správně vyřeší úkoly všech pěti kol, budou zařazeni do závěrečného losování o hlavní ceny, které připravily Český rozhlas Brno, Hvězdárna a planetárium Brno, Lužánky - středisko volného času a Statutární město Brno.

Přejeme vám hodně štěstí i radosti při hledání odpovědí!