Totální kolaps dálnice D1. Tři nehody od rána blokovaly provoz směrem na Prahu i Brno

24. listopad 2016

Dálnici D1 nedaleko Brna zablokovaly nehody několika kamionů, následně i osobních vozů. Hromadná nehoda se stala na 162. kilometru, dálnice stála směrem na Brno několik hodi. Další nákladní auto pak leží na boku na 169. kilometru u Devíti křížů ve směru na Prahu, řidič je zraněný. Před desátou hodinou se na 152. kilometru srazily ve směru na Brno dodávka s nákladním vozem, dálnice v místě opět stojí. Nehoda je se zraněním. Vyplývá to z informací policie, která odkláněla dopravu. Provoz byl zcela obnoven kolem jedné hodiny, kolony se začaly rozjíždět.

První nehoda se stala v noci u Velké Bíteše před 02.00. Kamion jedoucí na Prahu narazil do mobilních betonových svodidel.

„Do svodidel poté narazil další řidič nákladního vozidla jedoucí ve stejném směru za ním a zůstal zde s automobilem zaklíněn. Zároveň byla svodidla posunuta do směru na Brno a narazil do nich ještě řidič vozidla jedoucí po dálnici ve směru na Brno," sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová. Nikdo nebyl zraněn.

Čtěte také

Asi 100 metrů svodidel je podle mluvčí poškozených. Dálnice byla ve směru na Brno zhruba do deváté hodiny uzavřená, poté policisté zprovoznili jeden jízdní pruh. Na Prahu se jezdilo také jedním pruhem. Provoz na dálnici policisté zcela obnovili kolem desáté hodiny. Před místem nehody se utvořila několikakilometrová kolona, ucpávaly se i objízdné trasy přes Velkou Bíteš.

Před desátou hodinou se srazily podle mluvčí dva osobní vozy na 152. kilometru také ve směru na Brno. „Podle dosavadních informací přijížděl řidič dodávky s přívěsným vozíkem ke koloně vozidel a narazil do stojícího nákladního automobilu," uvedla mluvčí.

Při nehodě utrpěl zranění řidič dodávky, s podezřením na těžké zranění ho záchranáři transportovali do nemocnice. „V tuto chvíli se intenzivně pracuje na odstranění vozidel a zprůjezdnění dálnice," doplnila mluvčí.

U další nehody na 169. kilometru, která se stala krátce po 05.00, je dálnice uzavřená ve směru na Prahu. Vytvořila se několikakilometrová kolona.

Čtěte také

Sedmatřicetiletý řidič bulharského kamionu převážející hliníkové profily sjel mimo vozovku a převrátil se. Podle policie při řízení pravděpodobně usnul. I zde se vytvořila několikakilometrová kolona.

Převrácený kamion je potřeba vyprostit, což podle policejního mluvčího Pavla Švába zřejmě až do odpoledních hodin. Odstraňování nehody komplikuje vytékání nafty z poškozeného kamionu. Policisté odklánějí dopravu na 178. kilometru u obce Ostrovačice.

Řidič kamionu se lehce zranil, podle mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedviky Kropáčkové utrpěl zlomeninu klíční kosti a povrchové zranění hlavy. Záchranáři ho převezli do brněnské nemocnice.

Policisté provoz na dálnici D1 plně obnovili kolem jedné hodiny odpoledne.

Nákladní auto narazilo do středových betonových svodidel a rozházelo je po silnici
Spustit audio