Tipy na víkend v Jihomoravském kraji: festival Serial Killer, Den za obnovu lesa i Husí slavnosti

21. září 2023

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za zábavou v Jihomoravském kraji!

Mezinárodní festival seriálů Serial Killer

  • do 24. září, Brno

Serial Killer jako první a zatím stále jediný festival se zaměřením na seriálovou tvorbu v Česku i letos přinese hlavní soutěž mapující současnou tvorbu ze střední a východní Evropy, sekci zaměřenou na seriály pro mladé či výběr toho nejlepšího, co momentálně evropský seriálový trh nabízí. Díky letošnímu zaměření na Finsko se mohou diváci těšit na ochutnávku severských titulů, ale i na diskuze s finskými tvůrci.

Den za obnovu lesa na jižní Moravě

  • 23. září, Podkomorské lesy, Brno

Akce se bude konat v Lesnickém parku Podkomorské lesy v blízkosti Helenčiny studánky. Přijďte v sobotu od 10 do 16 hodin! Vyzkoušíte si práci v lese, dozvědět se více o práci lesníků nebo si jen užijete doprovodný program.

Husí slavnosti v Boskovicích

  • 23. - 24. září, Boskovice

Nenechte si ujít tradiční Husí slavnosti v Boskovicích. Husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci. Slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických hus, ceněných zejména na vídeňských trzích. I letos se návštěvníci mohou těšit na dvoudenní program.

Oskorušobraní na Travičné

  • 23. září, Tvarožná Lhota

Užijte si přehlídku odrůd oskoruší, jak v podobě plodů, tak nabídce oskorušových stromků různých variant a původu. Akce na salaši Travičná je obdobou trnkobraní či vinobraní, spojená s ochutnávkou pokrmů a nápojů z tohoto plodu.

Prohlídky bývalé káznice na Cejlu

  • 30. září, Brno

Bývalá věznice na Cejlu otevírá své brány pro komentované prohlídky, které vás provedou skrze historii a osudy tohoto místa. Průvodci vás provedou areálem ve 14 a 15 hodin a odkryjí fascinující příběhy z minulosti. Tato stavba, jejíž základní kámen byl položen v roce 1770, v sobě nese spoustu tajemství – od sirotčince po vězení politických odpůrců, celý komplex je svědkem dávných i nedávných událostí.

Spustit audio

Související