Tipy na víkend: pozorování Perseid, Maraton hudby, Den Brna i Slavnosti rajčat

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za kulturou v Jihomoravském kraji!

Den Brna 2022

  • 12. – 14. srpna, Brno

Na památku úspěšné obrany města Brna před švédskými vojsky v roce 1645 se pravidelně v srpnu koná Den Brna. Nechybí na ní připomínka dvou hlavních postav bitvy – Raduita de Souches a generála Torstensona. Sobotní program se odehraje v centru města a na Kraví hoře, nedělní pak v katedrále na Petrově a u jezuitů.

Maraton hudby Brno

  • 11. – 14. srpna, Brno

Letošní ročník Maratonu hudby na ten loňský navazuje, ale jde ještě dál – na jeden víkend promění Brno v hudební metropoli. Na své si přijdou milovníci snad všech žánrů – jazzu, rocku, klasické hudby, balkánské dechovky i moravského folklóru.

Pozorování Perseid z Kraví hory

  • 12. srpna, Brno

V noci z pátku na sobotu nezůstávejte doma! Bude-li jasno, teple se oblečte, popadněte karimatku a vydejte se na brněnskou Kraví horu. Opět se odtud můžete dívat na meteory z roje Perseid.

Za vhodných podmínek můžeme Perseidy pozorovat pouhým okem.

Díky vstřícnému přístupu Technických sítí města Brna o půlnoci zhasne hrad Špilberk, ovšem tentokrát výhled bude kazit Měsíc v úplňku. I tak bychom mohli nějakou tu perseidu zahlédnout… Pokud to máte do Brna daleko, běžte se dívat kamkoliv, kde je tmavá obloha a dobrý výhled!

Slavnosti rajčat v Břeclavi

  • 13. srpna, Břeclav

Přijďte na 9. ročník Slavností rajčat v centru Břeclavi, které se uskuteční od 10 do 17 hodin. Kromě množství pochutin a specialit z rajčat se můžete těšit na zábavný program.

Bzenecká pouť

  • 12. – 14. srpna, Bzenec

Jedna z hlavních bzeneckých akcí roku! Dorazte na pouťové atrakce, obvyklý krojovaný průvod, ale i na spoustu hudby, tradiční vinařskou přehlídku ryzlinků nebo divadlo a folklorní program na nádvoří zámku.

Spustit audio