Tipy na víkend: Brněnská muzejní noc, Májová slavnost v Lednici nebo Běh pro Paměť národa

20. květen 2022

Máme pro vás nabídku tipů na výlety i akce, tak vyrazte za kulturou v Jihomoravském kraji!

Běh pro Paměť národa

  • 21. května, Brno

Vyberte si závod s hromadným startem na 10 nebo 5 km, rodinný běh na 1 km či štafetu (4x2 km). Nebude chybět celodenní doprovodný program – DJ, představení Divadla Líšeň, koncert kapely Hazafele nebo opičí dráha od Lemura. Start závodu je před pavilonem Anthropos.

Májová slavnost v Lednici

  • 21. května, Lázně Lednice

Zveme vás na Májovou slavnost, která proběhne od 12:00 v amfiteátru lázeňské kolonády. Těšte se na žehnání pramenu lázní, bubenickou show, tradiční jarmark, program pro děti a dospělé, den otevřených dveří lázní s ukázkou procedur, soutěž o ošetření rukou a mnoho dalšího.

Brněnská muzejní noc

  • 21. května, Brno

V podvečer 21. května se znovu otevřou brány mnoha muzeí, galerií a dalších kulturních objektů v Brně i okolí v rámci Festivalu muzejních nocí.

A vydat se můžete třeba do Technického muzea, kde se zájemci budou moci seznámit s osobností da Vinciho prostřednictvím výstavy uspořádané k 570. výročí jeho narození nebo se mohou zúčastnit „výcviku kosmonauta“ a získat certifikát podepsaný Tomášem Přibylem, držitelem největší sbírky podpisů kosmonautů.

Putování po blatnických búdách 2022

  • 21. května, Blatnice pod Svatým Antonínkem

Každoroční akce, která probíhá v celé obci Blatnice pod Svatým Antonínkem a areálu historických búd Stará hora, začíná v sobotu od 10 hodin. Bude otevřeno asi 40 sklepů. Kromě výtečného vína se těšte na jízdu koňským spřežením, cimbálové muziky, ukázky lidových řemesel, večerní zábavu a další bohatý doprovodný program včetně místních specialit. Svoz na akci z okolních obcí je zajištěn.

Tomáš Chadim: Jiné světy v Galerii Josefa Jambora

  • do 22. května, Tišnov

Výstava Jiné světy nabízí retrospektivní průřez tvorbou fotografa Tomáše Chadima, představitele progresivní krajinářské fotografie.

Výstava Plané rostliny jako jídlo, koření i lék

  • od 1. května, Kyjov

Autorem výstavy je botanik Radomír Němec z Jihomoravského muzea ve Znojmě. Výstava v uplynulých letech putovala po několika muzeích Jihomoravského kraje. Zavede návštěvníky do světa nejen divokých rostlin. Představí tradičně známé jedlé rostliny, ale i rostliny, které svým užitkem v kuchyni překvapí. Vizuálně na první pohled zaujmou a návštěvníky doslova vtáhnou mezi sebe sušené rostliny.

autoři: Radek Bortlík , lop
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová