Teplé počasí značně uspíšilo zrání zemědělských plodin na jihu Moravy

1. srpen 2007

Mimořádně teplé počasí letos uspíšilo růst a zrání prakticky všech zemědělských plodin. Na jižní Moravě začaly žně s týdenním předstihem oproti loňsku a do týdne tam bude sklizeno všechno obilí. Dříve se sklízí i některé druhy ovoce, zeleniny a dříve možná začne i vinobraní.

Rostliny mají letos asi dvou až třítýdenní náskok ve zrání oproti průměru. Podle Jaromíra Čepičky, odborníka na vinařství a ovocnářství, je tak časné dozrávání plodin v posledních desetiletích výjimečné. "Do konce dubna jsem na zahrádce ve Znojmě uřezal první růži. Do konce května jsem sklidil první rajče a první meruňku. No a teď už sklízím rané odrůdy hroznů. Jarní nástup byl enormě teplý. Za mé profesní éry, tedy v období třiceti až pět a třiceti let, si něco takového nepamatuji," řekl.

Letošní počasí, které uspíšilo vývoj rostlin, ale neznamená, že by letos bylo ovoce více než v jiných letech. Je tomu spíše naopak a může za to jarní mráz, který přišel v noci z 1. na 2. května. "Udělal velké škody, a to především v Čechách u jablek. Tam je čtyřiceti a padesátiprocentní výpadek. Poškodil i švestky. Na jižní Moravě v některých enklávách mráz uškodil i meruňkám a částečně také broskvím. Nižší polohy jsou i bez ovoce," zhodnotil Jaromír Čepička.

Problémy způsobilo také sucho. Výnosy obilovin jsou na jihu Moravy průměrně kolem čtyř tun na hektar. V některých oblastech však sucho výnosy snížilo radikálně. "Na Břeclavsku a Znojemsku se sucho projevilo nejvýrazněji. Na některých plochách se tam sklízelo jen do jedné tuny z hektaru jarních ječmenů. Některé plochy tam dokonce zaorávali. Pro některé firmy to může znamenat až problémy vedoucí k likvidaci, protože výnos jedné nebo dvou tun z hektaru je tak nízký, že se jim nemohou vrátit vložené náklady," řekl ředitel jihomoravské agrární komory Jaromír Musil.

Pokud jde o vinnou révu, časné dozrávání hroznů se podle Jaromíra Čepičky týká hlavně raných odrůd. "Pěstitelé, kteří dělají první vína na burčáky, budou velice rádi," poznamenal. Jestli začne dříve vinobraní, bude záviset na dalším průběhu počasí. Ředitel vinařské společnosti Templářské sklepy Čejkovice Pavel Pastorek řekl: "Předstih je asi 3 týdny. Uvidíme ale, jaký bude průběh celého léta. Nemám obavu, že by ten náskok byl takový, abychom sklízeli v polovině září namísto obvyklé poloviny října."

Pro výrobu kvalitních vín je nutné, aby hrozny měly vyšší obsah cukru. Podle Pavla Pastorka tak proto musí zůstat na vinicích déle: "Pokud chceme v našich podmínkách sklízet hrozny v kvalitách pozdních sběrů a výběru, tak musíme se sklizní čekat jednoznačně do konce října. Pokud chceme kvalitu, musíme se počkat."

autor: gaj
Spustit audio